Search
Personal menu
Filters

Nové, lepší složení krmiv Ontario

Saturday, November 3, 2012

Nové, lepší složení krmiv Ontario!

Cílem každého majitele psa je dlouhý a spokojený život pro jeho čtyřnohého přítele. Díky inovativnímu složení krmiv Ontario pomáháme tento cíl naplnit.

Jednou z důležitých složek krmiva jsou antioxidanty. Antioxidanty působí při prevenci poškození buněk, které urychluje jejich stárnutí a změny v buňkách a může vyústit i v rakovinu nebo mnoho jiných nemocí.  Antioxidanty neutralizují volné radikály, které škodí buňkám. Zdrojem antioxidantů v krmivech Ontario jsou rajčata (resp. Lykopen) a organický selen.

Rajčata - Lykopen je jeden z nejdůležitějších potravinových karotenoidů. Nejbohatším zdrojem lykopenu je rajčatová šťáva. Lykopen je silný antioxidant a přírodní karotenoid, který chrání buňky těla před poškozením, přispívá k ochraně před UV zářením a je důležitý pro dobrou činnost srdce.

Organický selen - Je esenciální stopový prvek s antioxidačními účinky, který pomáhá při prevenci civilizačních onemocnění. Tvoří součást bílkovin-selenoproteinů. Působí příznivě na revmatickou artritidu, udržuje pružnost tkání, chrání zrak, podporuje činnost srdce a cév, předchází vzniku lupů, zlepšuje činnost imunitního systému. Organický selen v kombinaci s vitamínem E výrazně přispívá ke zvýšení imunity organismu a výrazně zpomaluje stárnutí buněk.

Další nezbytnou součástí kvalitního krmiva je přídavek prebiotik. Prebiotika jsou potravou pro prospěšné střevní bakterie. Jedná se o středně složité sacharidy,  které slouží jako zdroj energie pro
bakterie v tlustém střevě. Jako odpadní produkt přitom vznikají malé organické kyseliny. Ty fungují zase jako důležitý zdroj energie pro buňky stěny střeva.Další funkcí prebiotik je omezování rozvoje patogenních bakterií ve střevě.

Dnes již nepostradatelný přídavek v krmivech pro domácí mazlíčky je Juka. Extrakt z juky redukuje plynatost, zápach výkalů a chrání krevní barvivo hemoglobin před jeho degradací čpavkem.

Leave your comment